مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 11.02.2017

ادامه خاوران....

hoshzaresmaeil@live.com

 

مادر طلعت علیمحمدی ( کریمی ) از مادران خاوران شب گذشته در سن 80 سالگی در اثر ایست قلبی در گذشت . خاوران و مادران خاوران موضوع تازه ای نیست . اما برای من دلگیر بود . به خاطر تمامی خاطرات گذشته ام با او . زندایی من محسوب میشد . با مسعود کریمی فرزند کوچکترشان از همه نزدیکتر بودم . مسعود و حمزه کریمی را همان اوائل سال 1360 اعدام کردند . همایون و بهرام کریمی در درگیری های مسلحانه کشته شدند . بقیه فرزندان تا سالها زندان بودند . حمیده هم 2 سال پیش در سن 30 سالگی بر اثر بیماری فوت کرد . در یک کلام مثل خیلی از مادران و خانواده های دیگر به نام " خدا و قرآن " متلاشی شده بودند !

 

برای من موضوع خاوران نه تمام میشود و نه فراموش....دستهای لرزان و کمر خمیده و عذاب وجدان .... نفهم ماندن و نشخوار کردن چنگی به دل نمیزد ! خاتمی گفته بود آش ملی و لاریجانی جواب داد مشکلی نداریم که نیاز به آشتی باشد !

 

فقط یادشان نبود که خاوران هست ، خاوران ماندگار و جاودانه شده ، ثبت شد ، مادران خاوران هم اگر نباشند ولی جنایتهای مانده بر ذهن و قلب قرار نیست در تاریخ فراموش شوند !

یادشان همیشه زنده ست .

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CIQvuzBgtZA&feature=youtu.be

 

 

اسماعیل هوشیار

11.02.2017

 

________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد