مقاله

 

 

نظریات


لطفا برای ارسال نظریات و مطالب جهت انتشار از آدرس ایمیلهای زیر استفاده کنید .

با تشکراز تماس شما

infogeneve14@gmail.com

 

  Share

 


آقای هوشیار نوشته جالبی بود. نه به خاطر افشا ی دیدگاه حزب کمونیست کارگری چون من تا اندازه ی این حزب را میشناسم بلکه به خاطر نشان دادن اپورتوتونیسمی که وجود بقیه چپ ها را گرفته. دست خالی و بیلان نکبتبار چپ متاسفانه کمک بزرگی است به بقای حکومت اسیر کش. کار حزب کمونیست کارگری فقط گیر دادن به مجاهدین نیست بلکه همه احزاب کردی و هر مخالفی که بطور عملی با جمهوری کثیف اسلامی درگیر است را شامل میشود. مخالفت بدون پیشنهاد راه عملی ! این ها خودشان با ملیتانتهای آلمانی در سربازخانه جلسه میگذارند بعد به دیگران ایراد میگیرند. نگاهی به مقاله های آزادی بیان بیندازید. تازه فقط مقاله ! نه کار عملی! فقط مشغول حمله به همدیگر. حرفها جوادی و احدی به درد نماز جعمه میخوره نه جای دیگر.
محمود

http://www.tipf.info/kotah,v,mokhtasar.htm


10.07.2017


عزیزان و لذیذان ، از درج پیامهای تبریک عید نوروز 1396 معذورم چون بیشتر جنبه شخصی داشت .

تشکر از همگان

27.03.2017

اسماعیل هوشیار

 


http://www.tipf.info/bad,shans,ya,kharshans.htm

اسماعیل شوریدۀ گرامی با سلام،

از دیدگاه من متن جالبیه چون که معلوم نیست چه می گوئی، یک کمی هم به خواننده هائی فکر کن که در باغ تو نیستند

سلامت و پیروز باشی
زنده باد ادبیات

حمید

..............................

حمید عزیز مشکل من هم همینه . اگر به کسانی که توی باغ نیستند فکر کنم ؛ عمرم کفاف نمیدهد تاریخ تکامل بشر را توضیح بدهم . مرسی

25.06.2017
 


http://www.tipf.info/anvaee,saeid.ba.yek,sonat.htm

اینجا بدی یا خویی جریانات مطرح نیست . در آنالیز سیاست پراتیک فقط کمی واقع بینی لازم است تا متوجل شویم ، غرب سازمان مجاهدین را فعلا فرستاده به حاشیه و حزب دموکرات را در همان مسیر جایگزین کرده است . تناقض البته دارد ولی برای غرب مهم نیست . تناتقض در شعارهایش و عملکردش مسستر است عرض و طول و عمق حزب دموکرات نسبت به نیروی مجاهدین یک صدم است . حزب دموکرات یک نیروی منطقه ای است و هیچ زمانی ادعای بیشتری نداشته و توان سرنگونی یا جایگزینی ندارد . نیروهای منطقه ای توان پوشش دادن به تمام ایران را ندارند . اما شعارها در اندازه جایگزینی داده میشود ! در واقع شعار سرنگونی جنبه شوخی و غیر جدی گرفته است . به همین دلیل نوشتم این یک هویج غربی است به حکومت اسلامی ایران . مدتی پیش عربستان به میتینگ مجاهدین رفت و از مریم رجوی هم دعوت کرد تا برود عربستان....! ظاهرا این صحنه کمی تند بود و باعث شد حکومت اسلامی در ایران تُرش کند . غرب هم با این تاکتیک حکومت اسلامی را آرامش داد !


اسماعیل هوشیار
22.10.2016


سعید پوریان
02.10.2016

اسماعیل نوری علا کیلویی چنده ؟؟ حسن اعتمادی رو در یاب!


راستش حسن آقا رو خوب می‌شناسم،، سیاسی کار درجهٔ یکیه،، اصل فابریکه،، ۵۰ تا مثل نوری علا و شاهین فاطمی و احیانا مهرداد خوانساری و حسین لاجوردی رو ، روی انگشتاش بازی میده،، دیالکتیک رو خوب می‌‌فهمه،، راستش از همون اول که موضوع " سکولار دموکراسی " مطرح شد،، ذهن علیل من رفت پیش حسن آقای خودمون،، بالاخره همشهریمه ،، تازه بچه محل هم هستیم،، گاهی‌ اوقات هم تو مسیر ایستگاه قطار زیر زمینی‌ مجبور میشم قیافه نحسش رو ببینم،، اونم چشم غره میره،، منم طبق عادت همیشگی‌ و رسم خودمونی خودم و خودش ،، تو چشماش نگاه می‌‌کنم و یه تف آبدار میندازم روی زمین ،، تا بدونه چقدر برام ارزش داره،،


آره،، حسن آقا خیلی‌ سیاسی کاره،، خوب می‌دونه که باید چیکار کنه،، اینو می‌دونه که همینطوری و بدون مقدمه نمی تونه ، موضوع سلطنت رضا پهلوی رو پیش بکشه،، برای همینم ،، رفته دنبال یه " جنبش میانجی "! اینم خوب می‌‌دونه که آمریکایی‌ها فقط زمانی‌ حاضرن خاک ایران رو به توبره بکشن که " لوئی جرگه ایرانی " تشکیل شده باشه،، برای همینم رفته پرچم " سکولار دموکراسی " رو آویزون کرده به بند تنبونش "! بلکه با این پرچم بند تنبونی ، همه رو ببره زیر پرچم شازده!


دنیاست دیگه،، همه که مثل من و تو نیستن که قدرت و مکنت و جاه و مقام به هیچ جای مبارکمون نباشه،،خیلی‌‌ها هم برای صحبت کردن تو یه میکروفن کوفتی ، حاضرن پاچه شلوارشونو برای هر کس و ناکسی بزنن بالا! حسن آقامونم اینو خیلی‌ خوب می‌‌دونه! چون در درجهٔ اول خودش رو خوب میشناسه!


اینکه یه مشت علاف و بیکار رفتن کنفرانس سکولار دموکراسی تشکیل دادن ، اصلا مهم نیست،، اینم که " مینا احدی " و " آذر ماجدی " اونجا بودن،، یعنی اینکه اونجا خیلی‌ خوش گذشته! مهم اینه که بدونیم که جنبش " سکولار دموکراسی " یعنی جنبش سلطنت طلبان خجالتی!


http://www.tipf.info/tajzade,v,ozre,dir,hengam.htm

صادق زيباكلام


فايل
گفته های منتظری تاييدى است بر آن چه متاسفانه در مورد اعدام هاى سال ۶۷ مى دانستيم. به هيچ طريقى نمى توانيم از آن اعدام ها دفاع كنيم. اينكه مسئولان نظام نه در خاطراتشان و نه در سخنرانى هايشان اشاره اى به آن ماجرا نمى كنند نشان مى دهد توجيهى براى آن ندارند. گروه هاى چپ گرا از جمله سازمان مجاهدين خلق اگر قصورشان در جلوگيرى از رشد دموكراسى در ايران، بيشتر از مسئولان نظام نباشد، كمتر نيست. اگر مهندس بازرگان، آيت الله طالقانى و آيت الله منتظرى را استثنا كنيم، در ايران پس از انقلاب هيچكس به دنبال دموكراسى نبود.

15.08.2016


http://www.tipf.info/azare,mesdagi.htm

کسی که درک درستی از جایگاه یا وزن سیاسی جریان ایرج مصداقی ندارد و سوزنش گیر کرده و سجده میکند اساسا اندازه بحث و مناظره نیست . جریان ایرج مصداقی با تمام حواشی آن سرش در آخور عمو سام است با وزن توپ جمع کنهای کنار زمین ، این قبله گاه جدید مبارک معتقدین اسکولش....! تاریخ سیاسی ایران سرشار از افرادی است که هویتشان را از انگلهای سیاسی گرفته اند .

اسماعیل هوشیار

07.07.2016
............................................................

"دوست گرامی اسماعیل هوشیار دیدماختلاف سیاسی شما با

ایرج مصداقی باعث شد که شما از ارائه مناظره در موضوع تاریخ بخشی از چپ ایرانی خارج شوید از دید من این کار نادرست است هر قدر با فردی مخالف باشیم باید به شعور مردم اعتماد کنیم از جریان مراوده و مناظره سالم دفاع کنیم

زنده و موفق باشید

سعید صالحی نیا

 


http://www.tipf.info/jayeze,baraei,tamame,fosol.htm

فرامرز

 این جایزه پیش از شازده به خانم پاملا آندرسون، سکس سمبول سیلیکونی! اهدا شده بود

09.05.2016

.........................................................................


09.05.2016

http://www.tipf.info/jayeze,baraei,tamame,fosol.htm


باز هم در بارۀ گنجی, تنها اعتراض من به او این است که کمی زبان آخوندی به کار برده، که من حتا به ضرب دهخدا هم نمی توانم بفهمم چه می خواهد بگوید. البته یک کمی...در حد 50000 دلار جریمه از روی 500000 دلار.

که من در حال خواندن کتاب « قرآن محمدی » نوشتۀ او می باشم، و کار ارزشمندی بنظرم می رسد و 500000 دلار نوش جانش

کاملاً درست نوشته ای، جوایز عموماً مفهوم جغرافیای سیاسی دار. مثل جوایزی که در فستیوال کن به فیلمسازان ایرانی دادند. خب البته به دلیل اضمحلال فرهنگی جامعۀ ایران، که هم وطنان خارج از کشور عمق ابتذال آن را بیش از همه نمایندگی می کنند، خواب نما شدند و رفتند جلوی سینماهای عروس هزارداماد جهان پاریس صف کشیدند تا فیلم جایزه بگیرها را ببینند...


اینها را می توانیم به سخن دیگر فرهنگ سازی و شخصیت سازی و گروه سازی از نوع ناتوئی بدانیم که بقول ضرب المثل عامیانه « آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی ». شاه آمریکائی، پسری بهتر از این نمی توانست تربیت کند. آمریکائی هم صلح دوست تر از او نمی توانستند پیدا کنند، چون که اصلاً نه اهل جنگ است و نه صاحب ارتش و تیر و تفنگ... سعادت اجباری...

پیروز باشی
حمید


http://www.tipf.info/aya,rezashah,diktatir,nabod.htm

جناب فلانی که سوال فرمودند ... در مورد عکس فوق توضیحی ندارم . جز اینکه هم زدن دیگ لجن و بوی گندش یک تحمیل است و نه انتخاب . جناب فرهنگ قاسمی منهای هر نظری و یا یا تغییر موضعی که به خودش مربوط است ، مدتها پیش سایت خودش ( رنگین کمان ) را پایگاه رسانه ای حرکتی کرده بود تا مثلا بدیل سیاسی رهبر عقیدتی مجاهدین شوند . همان موقع اشاراتی کردم که این حضور نماینده رسمی ولی فقیه که قبلا عضو بال سیاسی مجاهدین بود و بعد از سرنگونی صدام ناگهان متحول شد و همکار بنیاد ضد ترور....مشکوک است .

 

همان موقع خیلی از همین امضاء کنندگان "دیوس سیاسی" متوجل نشدند یا نخواستند بشوند که در دنیای فعلی سیاست بال زدن هر خرمگسی الکی نیست و سناریویی در حال اجراست . نشستن کنار نماینده ولی فقیه در پاریس بار سیاسی دارد و لجستیک چنین حرکاتی در توان هر کسی نیست . مثل ظهور ناگهانی داعش و سالها جولان دادن در خاورمیانه و ناتوانی تمام دنیا در نابودی اش ...!

 

بعدها همین حاج خانم فریبا هشترودی مدافع سرسخت حسن روحانی در رادیو فرانسه شد و برای علیرضا نوری زاده کاگردان ابله الماس فریب در خارج ایران هم فرقی نمیکند که سرش توی آخور وزارت و حوزه باشد یا عربستان و یا سلطنت....فقط پولهای طیب و طاهر برسد . برای ما هم فرقی نمیکند هر کسی چه گُهی میخورد این به سلیقه خودش مربوط است . من حداکثر تشریح میکنم .

 

فقط خواستم همزمانی و هماهنگی بعضی چیزها را یادمان نرود . حداقل نعل وارونه هم نزنیم . چوب نیم سوخته اش را از هر طرف توی کون ما کردند آنوقت یه عده سوسول مفت خور به نام عمدتا شورایی ، که سالها توی پرقو جابه جا میشدند ، میخوان لقمه بزنن اندازه گربه....چائیدن ! تنها نقطه دردآور برای شخص من این است که رسما با همین دیزاین تخمی و ابلهانه صحنه ما را گوسفند فرض کرده اند .

 

اسماعیل هوشیار

18.04.2016


سپاس فراوان از دوستانی که آمدند ملاقاتی کردند  شکلاتهای مختلف هم آوردند ، و آنها که یادشان بود ولی وقت نکردند سری بزنند ، اما.....

تتهايي حس بدي نبود تا اينكه از بيمارستان برگشتم خونه با تمام كإرهايي كه بايد انجام ميشد و درد هم أضافه شده بود . زمانی در ذهنم دنبال یه حس مشترک قوی یا خوب بودم ، ولی وقتی مثل سوسک دمر شده فقط دست و پا میزنی تا شاید به چیزی گیر کنی و دوباره از حالت دمر شده برگردی ، حس مشترک سیخی چند ؟ حالا بعضي وقتها که درد كم ميشه ، حس غريبي دارم ، دوست دارم سوار يه چيزي بشم كه فقط در حركت باشه بدون مقصد و توقف با چشمان بسته ، فقط حرکت رو حس کنم بدون درد و توجیه... براي كسي اين حس عجيب رو تعريف میكردم ، گفت أصلا حس خوبي نيست !

گفتم ميدونم .

اسماعیل هوشیار

13.02.2016

 http://www.tipf.info/in,tanagozate,sade.htm

Saeed Salehinia
مرسی اسماعیل عزیز.راستش این مکالمه ما ناقص ماند از ایجهت که شما به سوالات من پاسخ ندادی! داستانی گفتی و بعد به توضیح منهم پاسخ ندادی! ایا بهتر نیست یک مناظره کامل انجام دهیم و انرا منتشر کنی؟

07.01.2016
...............................................................................................


Sa Schaum
به نظر من اسماعیل نمیداند دقیقا چرا مخالف مصداقی است . باید دانست که مجاهدین چه چیزی را نمایندگی میکنند ، و ایرج مصداقی چه چیزی را .آنها هردو جریانهای ارتجاعی هستند که به جان هم ا فتاده اند. مشگل ایرج مصداقی تنها با آتوریته رجوی است و اینکه ماهیت فاشیستی رجوی مانند خمینی این اجازه را به او نمیدهد که بتواند با دیگر جریانهای راست که مصداقی وشرکا میخواهند بر سر یک میز بنشینند. درواقع رهبر فاشیست ومقدس گونه مجاهدین یعنی رجوی ، خود را بالاتر از این حرفها میداند که با جریانهای راست ویا حتی چپ به یک اتحاد عمل برسد . مصداقی در واقع به جریان رجوی میگوید که این روش ارتجاعی خمینی گونه شما بدرد آلترناتیو مورد پدیرش غرب وبویزه عمو سام نیست و خواهان تغییر در ماهیت این رهبر آتوریته فاشیستی است و نه سیاستهای کلی رجوی مثلا در رابطه با همکاری با جنگ طلبان امپریالیستی وجریانهای راست . ایرج مصداقی ، روحانی و قصیم و... اینها از نظر طبقاتی ماهیتی ارتجاعی وعقب گرا دارند و خواهان تغییرات اساسی نیستند و همان خط نئولیبرال های ارتجاعی را دنبال میکنند که به دنبال "انقلاب دمکراتیک "اینهم درچهارچوب سرمایه داری وابسته ا یران هستند . با این مضمون است که میشود هم مخالف مصداقی و هم رجوی بود و هردو را افشا کرد و دنست وگفت مصداقی از موضع مترقی با رجوی برخورد نمیکند با سیاست های جنگ طلبانه رجوی مخالفتی ندارد وماهیت طبقاتی که او پشتیبان است با رجوی فرقی ندارد فقط رجوی یک رویت فاشیستی را دنبال میکند که به نظر ایرج مصداقی وشرکا به ناکجا آباد رفته است.

08.01.2016


.......................................................................................


Hoshyar Esmaeil
توضیحات طبقاتی و بقیه توضیحات را دیگران لطفا انجام دهند . من فقط صحنه را تشریح سیاسی میکنم . این تشریح سیاسی و کم یا زیادی آن قابل نقد است ولی نیازی به مناظره ندارد . تازه همین تشریح هم ظاهرا برای خیلی ها قابل فهم نیست . مثل تشریح کلی و سیاسی یک فیلم . پرداختن به تک تک عوامل داخلی و جایگاه طبقاتی آنها موضوعی دیگر است ولی دست به نقد فرایند سیاسی این سناریو مد نظر من است . در ضمن به نظر من مشگل اصلی مصداقی اول از همه توهم خودش بود یا هست .


انتخاب هرسوژه ایی توسط آزمایشگاه سیاستهای غرب قطعا معیارهای مشخصی دارد ( منافع ) ولی آنچه که کمی عجیب به نظر میرسد وجه مشترک " توهم " در تمامی این نفرات انتخاب شده است ! اکبر گنجی مدعی شد که گاندی ایرانی و رهبر همه است ....ایرج مصداقی هم توهم رهبری یا مبصری تمام اپوزسیون را در خودش دیده بود . این طعمه های ابله ، قبل از قربانی شدن درمسیر سیاستهای غرب ، ابتدا قربانی توهم خودشان میشوند.


اسماعیل هوشیار
08.01.2016
 

.................................................................................................

 

آرشیو نظریات

 

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد