مقاله

 

 

تاریخ انتشار :08.05.2016

جایزه ای برای تمام فصول !

hoshyaresmaeil@live.com

 

درکنار انبوهی جوایز با نامهای متفاوت ، مثل جایزه اسکار برای شیرین عبادی ، جایزه نیم میلیون دلاری اکبرگنجی ، جایزه ای برای مسیح علینژاد ، جایزه قلم طلایی به بُز ، جایزه ای برای اون ، جایزه ای برای آن....این بار رضا پهلوی جایزه «یادبود هولوکاست برای دفاع از حقوق بشر» را به خود اختصاص داد . محتوای جوایز ، وزن و رنگ آنها درهر زمان قابل آنالیز است....

 

 

در چهارمین دوره مراسم سالانه ارزشهای جهانی جامعه یهود که پنج‌شنبه شب پنجم می 2016 به مناسبت روز یادبود قربانیان هولوکاست، در شهر نیویورک برگزار شد، شاهزاده رضا پهلوی جایزه «یادبود هولوکاست برای دفاع از حقوق بشر» را به خود اختصاص داد. این جایزه برای تلاش‌های این رهبر سیاسی در سال‌های گذشته در راستای ایجاد گفتمان سیاسی مبارزه مدنی مبری از خشونت و دوستی با ملل جهان به وی اهدا شد.

 

 

رهبر سیاسی که شاهزاده هم هست یعنی چه ؟ جامعه سیاسی ایران دوران رنسانسی را درحال عبور است که پدیده ای به نام رهبری سیاسی فردی مثل....شاه ، ولایت فقیه ، رهبرعقیدتی و استالین و رهبر کره ...عمرش به سرآمده است . رهبری سیاسی جمعی یعنی جمعی متشکل از تمام نیروهای سیاسی موجود و مربوط به جغرافیای ایران ، که با انتخاب مردم زمام امور سیاست را در دست دارند . رضا پهلوی باید مثلا دبیر کل جمعی معرفی شود که حزب و اساسنامه مشخصی دارد . اینکه هم خودش را وارث قانونی تاج و تخت قرن پیش وشاهزاده میداند و همزمان مایل به کار سیاسی باشد ، حالتی جدی ندارد .

 

 

 

چون : اولا دوران تاریخی بازگشت تاج و تخت سپری شده است . دوم اینکه کلا دوران تاج و تخت در ایران کجایش قانونی بود که حالا وارث قانونی داشته باشد ؟ تا جایی که ثبت شده است ، داستان سلطنت دوران پهلوی تماما با کودتا و زور و چماق سرپا بود ! در دوران کنونی کدام موسسه در کجا و چه زمانی....جایزه میدهد ؟ زمانی دادن انواع جوایز در هر رشته و زمینه ای به لیاقتهای دریافت کننده جایزه هم ربط داشت . حالا اسامی وعناوین و جوایز و تیترهای مختلف...اساسا ربطی به لیاقت طرف ندارد ! طبعا به زور مدیا و رسانه و تیترهم فقط.... خلاقییتی شکل نمیگیرد .
 

 شاهزاده رضا پهلوی که ریاست شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد را به عهده دارد . از دو سال پیش اقدام به تاسیس یک رسانه دیداری با عنوان «افق ایران» کرد که هدف آن بیان صدای مردم ایران و تلاش برای ترویج آزادی بیان و مبارزه مدنی بدور از خشونت بوده‌است....دقت کنید به این ادبیات ! شاهزاده یعنی وارث قانونی تاج و تخت ، رهبر سیاسی مردم که فقط ریاست هم میکند ، سمبل مبارزات غیر خشونت طلبی مدنی ، یعنی ( اهلی )  صدای مردم ایران....یعنی داغون شدیم . وای وای مامانم اینا !

 

 

 

خلاصه : اندازه و ابعاد جنایت مبنا نیست بلکه خود جنایت حرف اصلی است . حکومت اسلامی در ایران طی 37 سال ، صد برابر نظام سلطنتی سابق جنایت کرد ، ولی حجم صد برابری جنایات شیخ دلیلی بر ماله کشیدن بر جنایات نظام سلطنت نیست . حجم جنایات هیتلر هم دلیل نمیشود تا جنایات بقیه کوچکترها کمرنگ شود . عالیجنابان جایزه بده ، میخواهید به هرفردی جایزه بدهید برای کاری که نمیدانیم چیست....خسته نباشید ! ولی وقتی به سیستم سیاسی سلطنت به خاطر دفاع از حقوق بشر کردیت میدهی، تحت عنوان شاهزاده یا وارث قانونی تاج و تخت...جا نمیرود !

 

 

 

 

 

 

اسماعیل هوشیار

07.05.2016

 

 

 

________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد