مقاله

 

 

تاریخ انتشار : 28.08.2017

زنگ تفریح فکر کردن !

  hoshyaresmaeil2017@hotmail.com


سوالات انحرافی نیازی به توضیح ندارد چند مثال کافی و روشن است :آیا غرب یا آمریکا قصد براندازی حکومت اسلامی ایران را دارد ؟
 
ایا واقعا حکومت اسلامی ایران اندازه و شکل توانایی بمب اتمی است ؟

آیا قایق های ریقوی سپاه تهدیدی برای ناوهای جنگی غرب است ؟ ... و سوالاتی از این جنس تماما انحرافی است .ولی طیفی از روشنفکران و فعالان سیاسی روی همین سوالات انحرافی متمرکز هستند . اگر اینها آگاهانه این کار را میکنند تا جو ساخته توسط مدیای غربی را پوشش دهند که هیج....و اگر قدرت تشخیص ندارند که بازم هیچ . کلا هیچی به هیچی...

 


به جز مسیر برجام که برای غرب استراتژیک و مهم است ، آمریکا حتما طرحهایی دارد که در صورت بن بست در مسیر برجام ، وارد آن مسیر میشود . ولی درهمان ابتدا معلوم بود که قصد براندازی حکومت اسلامی ایران را ندارند . این تخمی که توسط آمریکا در 1357 در ایران کاشته شد فقط باید کمی اصلاح شود . آمریکا اگر واقعا در خاورمیانه قصد ریشه کن کردن سیستم حاکم ولایت فقیه را داشت قبل از صدام ، قذافی ، افغانستان و...ابتدا حکومت اسلامی ایران را میزد و بعدش البته نیازی به خلق داعش هم نمیشد ، و مسیر وقایع سیاسی شکل دیگری پیدا میکرد.

 


آیا حکومت اسلامی ایران اندازه و شکل دستیابی به فن آوری اتمی است ؟ جواب قطعا منفی است . تلاش خواهند کرد و مقداری آهن قراضه هم به اسم سانتی فیوژ از بازار سیاه میخرند ... ولی اصل فن آوری را پیدا نمیکنند تمام کشورهای کوچکی مثل پاکستان و کره شمالی و.... در شکاف جنگ سرد این دانش را گرفتند البته به جز اسرائیل .... حالا شکافی نیست و با پایان جنگ سرد همان قبلی ها را هم میخواهند جمعشان کنند . ولی طرفهای دعوا موضوع بمب اتم را بهانه کرده اند و مثل کعبه دور آن طواف میکنند . این روشنفکران وطنی که روی همین سوالات کودکانه و انحرافی متمرکز هستند ، مثل عقب مانده های سیاسی قابل دلسوزی هستند.

 آیا قایق ها و پمبادهای سپاه اسلامی ایران واقعا تهدیدی برای ناوجنگی غرب است .... ؟ جاکشها مخاطب را گوسفند میبینند.

 تنها سوال جدی برای من این است که چرا غرب برای این نظام ولایت فقیه در ایران از همان ابتدا و همیشه سنگ تمام گذاشته وبر خلاف ظواهر ، از این عقب مانده های مرتجع حاکم محافظت هم میکند ؟ چرا وقتی سرویسهای غربی بعد از مثلا 50 سال اطلاعات محرمانه خودشان را فاش میکنند و با افتخار تعریف میکنند که مثلا چگونه کودتای 28 مرداد را انجام دادند ، همین روشنفکران باز هم و حتی به صورت تفریحی حال و حوصله فکر کردن ندارند که همین امروز هم همین وقایع به شکل دیگری در حال رخ دادن است ؟ البته مواقعی به کودکان گرسنه وفرودستان و عقابهای امریکائی و جنگ اشاره میشود ولی خطاب به صیدی که خودش گرفتار چنگال همان عقاب است ، به قول انیشتین انرژی و ماده انتها دارد ولی جهل بشر را نمیدانم؟

دولت ترامپ تا کنون ۲ بار پایبندی ایران به توافق اتمی را تایید کرده است یعنی باز هم فرصت داده تا ولایت فقیه رام شود . بنابر قانون دولت آمریکا باید هر ۹۰ روز کنگره را از پایبندی ایران مطلع کند. دور بعدی بازبینی در ماه اکتبر خواهد بود.تحلیلگران می‌گویند که دولت ترامپ قصد دارد توافق اتمی با ایران را مورد بازنگری قرار دهد و کون ولی فقیه بگذارد .

 


هفته گذشته حسن روحانی تهدید کرد اگر آمریکا تحریم‌های جدیدی تصویب کند ایران از توافق اتمی خارج خواهد شد.حسن روحانی به مقصد بعدی اشاره نکرد که بعد از خروج از توافق به کجا میرود ؟ تحلیلگران معتقدند بستگی دارد که پدیده شکست نور چه تاثیری در مسیر برجام داشته باشد شکست نور یک پدیده اپتیکی است که در آن نور رسیده از یک منبع نورانی باید به تایید شورای نگهبان برسد . حضور ارتش آمریکا در افغانستان، بازگشت نیروهای پنتاگون به عراق، حضور روزافزون سربازان آمریکایی در سوریه، و با توجه به حضور نظامی این کشور در حاشیه جنوبی خلیج فارس، می‌توان گفت که حسن روحانی و مقام عظما بعد از خروج از توافق نمیتوانند جایی بروند .

 

 

و نهایتا اینکه ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، و تئوریسین حکومت اسلامی ایران شامگاه ۶ شهریور در سن ۸۶ سالگی در بیمارستانی در شهر ازمیر ترکیه درگذشت . یزدی که در طول اقامت خمینی در فرانسه از مشاوران اصلی او بود، در سال ۱۳۵۷ به همراه خمینی از نوفل‌ لوشاتو به تهران آمد . اون از اعضای شورای انقلاب اسلامی بود، نخستین نهادی که پیش از تأسیس مجلس شورای اسلامی وظیفه قانون‌گذاری و پیشبرد جنایت را بر عهده داشت.

 

 

 

 

 

 


اسماعیل هوشیار
28.08.2017


 

 

__________________________________________________________

  Share

توجه کنید . نوشتن یک ایمیل واقعی الزامی است . درغیر این صورت پیام دریافت نمیشود.

: اسم
: ایمیل
پیام

 

مقاله ها   |    نظریات   |    اطلاعیه   |    گوناگون    |      طنز     |      پیوندها    |    تماس

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه تیف) مانع ندارد